W służbie Jej Królewskiej Mości

Czasami trzeba wykonać zdjęcie nietypowe. Nietypowym sprzętem fotograficznym. Zdjęcie lub serie zdjęć o specjalnym przeznaczeniu. Na przykład: na wystawę fotograficzną, zdjęcie w najwyższej jakości z subtelnymi przejściami tonalnymi, przedstawione następnie  na odbitce barytowej. Wtedy to właśnie wyciągam swą tajną broń – aparat fotograficzny CORFIELD WA 67 Perspektive Control Camera. To wyjątkowy aparat fotograficzny średniego formatu, przeznaczony do fotografowania architektury. 
Powstał w Wielkiej Brytanii, a został zaprojektowany przez Sir Kennetha Corfielda, który był związany z inną znaną brytyjską firmą fotograficzną Gandolfii. Aparat jest mały, lekki i jest potężnym narzędziem w rękach architekta i fotografa architektury. Ten egzemplarz oprócz wartości użytkowej posiada wartość kolekcjonerską, bowiem ma numer seryjny „005”. Dlatego też,  mam licencję na…fotografowanie architektury i niejako jestem w służbie Jej Wysokości.
Aparat doskonale się sprawdza nie tylko warunkach zewnętrznych ale i we wnętrzach – w szczególności np. w fotografowaniu ciasnych łazienek – dzięki specjalnemu obiektywowi o dużym kącie widzenia.
Jeśli ktoś chce sfotografować wieże Eiffla z niewielkiej odległości bez efektu Wieży w Pizie, to jest to aparat dla niego. Zdjęcia z tego aparatu pozbawione są krzywizn i są niezwykle ostre. Prócz tego urzekają przy odpowiednim wykonaniu laboratoryjnym – magią   fotografii analogowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *